Szkolenia motorowodne – co powinniśmy wiedzieć?

Pomimo tego, że żeglarstwo staje się coraz popularniejsze w naszym kraju i coraz większa liczba osób może sobie finansowo pozwolić na posiadanie własnej łódki lub jej wyczarterowanie, to rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że prowadzenie jachtów motorowodnych wymaga specjalny zezwoleń, które w wielkim skrócie możemy określić „prawo jazdy na jacht”. Co powinniśmy o tych uprawnieniach wiedzieć i w jaki sposób możemy je zdobyć?

zagleJuż na samym początku warto zaznaczyć, że szkolenia motorowodne mają nas przygotować do zdobycia uprawnień sternika motorowodnego na państwowym egzaminie. Co prawda Minister Sportu i Turystyki w żaden sposób nie określił, jak dane szkolenia mają wyglądać, a jedynie podał wymagania co do egzaminu, to wszystkie ośrodki szkolenia szybko wypracowały własny sposób nauczania zgodny z powyższymi wymaganiami.

Jakie uprawnienia po kursie i egzaminie?

Po ukończeniu kursu podstawowego i zaliczeniu egzaminu państwowego otrzymujemy uprawnienia do prowadzania jachtów motorowych po wodach śródlądowych oraz do prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 metrów po wodach wewnętrznych. W większości przypadków tego typu podstawowe uprawnienia będą w zupełności wystarczające.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź